XII Młodzieżowa Parada Niepodległości 2023

Powiat Sanocki zorganizował już po raz 12 Młodzieżową Paradę Niepodległości. Po powitaniu grup uczniów reprezentujących poszczególne szkoły zaczął się etap konkursowy. Uczestnicy przeszli przez sanocki rynek, a następnie udali się w pochód ulicami miasta. Po złożeniu wieńca pod pomnikiem „Synom Ziemi Sanockiej Poległym i Pomordowanym za Polskę” otrzymaliśmy dyplom uznania. Po odśpiewaniu hymnu wszyscy z radością udali się na dziedziniec zamku, gdyż tam był przygotowany poczęstunek. Korzystając z okazji zwiedziliśmy sanocki zamek – niektórzy trzy razy – podziwiając warownię z bunkrem, ikony, rzeźby oraz wyjątkowe i specyficzne obrazy mistrza Beksińskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas 6,7 i 8.

zdjęcia i filmy z parady dostępne są również  na portalu e-sanok:

Opiekuni grupy szkolnej:

Kamila Zajączkowska