SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „RODZINNA  WIELKANOC”.

Organizator:   Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku im. Ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego

Mamy nadzieję, że czas spędzony w rodzinnym gronie podczas wykonywania prac konkursowych sprawi dzieciom i ich rodzinom wiele radości, pobudzi wyobraźnię, zachęci do plastycznych działań oraz przyczyni się do rozwoju artystycznych uzdolnień.

Cele konkursu:

• propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi,
  • rozwój wrażliwości plastycznej i artystycznej,
  • pogłębienie wiedzy na temat symboli związanych z Wielkanocą.

Termin składania  prac: do 24.03.2023 r.

Rozstrzygnięcie Konkursu: 28.03.2023 r.

Tematyka:

Konkurs obejmuje czas związany ze Świętami Wielkanocnymi (wszystkimi przygotowaniami, obyczajami i obrzędami zarówno religijnymi, jak i świeckimi) i polega na przedstawieniu własnego postrzegania tych świąt poprzez działania plastyczne.

Warunki uczestnictwa:

W konkursie mogą brać udział zespoły rodzinne (dziecko- uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku + rodzice, dziadkowie lub starsze rodzeństwo)

Każdy uczestnik (zespół) może zgłosić pracę plastyczną w następujących kategoriach :

1.Kartka pocztowa - praca o wymiarach kartki pocztowej A5, - technika dowolna

2.Stroik wielkanocny – technika dowolna.

3.Pisanka – technika dowolna.

Inspiracją do wykonania prac mogą być stroje ludowe, hafty, wycinanki i inne wyroby rękodzieła artystycznego.

Uczestnicy:

Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych:

I kategoria: klasy I –III

II kategoria: klasy IV –VI

III kategoria: klasy VII - VIII

Terminy:

24 marca 2023  -Termin do którego należy dostarczyć prace konkursowe do auli szkolnej.

27 marca 2023  – Obrady komisji konkursowej i ogłoszenie wyników na stronie internetowej szkoły i na FB.

28 – 31 marca  2023 – Szkolny Jarmark Wielkanocny na którym można zakupić prace konkursowe.

2 kwietnia 2023 –  Wielkanocny Jarmark w Sanockim Skansenie – sprzedaż prac konkursowych.

Cały dochód ze sprzedaży Prac Konkursowych zasili konto Rady Rodziców SP4 w Sanoku.

Postanowienia końcowe:

- Zgłoszone na konkurs prace przechodzą na własność organizatora. Organizator nie zwraca prac.

- Zgłoszenie prac na konkurs oznacza zaakceptowanie regulaminu przez uczestnika.

- Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych i wykorzystanie ich do celów marketingowych i promocyjnych przez organizatora. Organizator zastrzega sobie prawo do reprodukowania prac w celach popularyzatorskich.

Gotowe prace należy złożyć w auli szkolnej w dniu 24 marca.

Serdecznie zapraszamy!