KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ.

Organizatorem konkursu na najładniejszą pisankę wielkanocną jest Rada Dzielnicy Wójtostwo w Sanoku we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 4 w Sanoku.

1. Celem konkursu jest:

-popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych,

-pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia pisanki w obrzędowości ludowej,

-stworzenie okazji do zaprezentowania przez dzieci i młodzież własnych pomysłów wykonania pisanek wielkanocnych oraz form ich zdobienia,

-rozbudzanie inwencji twórczej dzieci i młodzieży,

-przekaz tradycyjnych wartości oraz dziedzictwa kulturowego.

2. Zasady konkursu:

Uczestnikami konkursu mogą być tylko uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku. Uczestnicy mają za zadanie wykonać tradycyjną pisankę wielkanocną. Konkurs stwarza okazję do międzypokoleniowej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego zdobienia pisanek, stąd też prace konkursowe mogą być wykonane wspólnie z rodzicami, dziadkami lub rodzeństwem.

Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

• klasy 1 – 3,
  • klasy 4 – 6,
  • klasy 7 – 8.

3.Warunki udziału w konkursie:

Na konkurs należy dostarczyć jedną własnoręcznie wykonaną pisankę wielkanocną. Pisanka może być zdobiona dowolnymi technikami i materiałami papierniczymi oraz malarskimi. Prace powinny twórczo nawiązywać do tradycyjnej pisanki wielkanocnej. Do pracy należy dołączyć karteczkę z informacją: imię i nazwisko wykonawcy oraz klasa.

4.Miejsca i termin składania prac:

Prace należy składać w auli Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku do dnia 29 marca 2023 r.

Oficjalne wyniki konkursu i rozdanie nagród odbędzie się 5 kwietnia 2023 r w auli szkolnej.

5.Kryteria oceny prac:

Komisja oceniająca prace będzie brała pod uwagę:

1.Zgodność prac z regulaminem,

2.Pomysłowość i inwencję twórczą uczestników konkursu,

3.Dobór odpowiednich materiałów i elementów zdobniczych,

4.Wielkość i bogactwo użytych materiałów,

5.Samodzielność i estetykę wykonania pracy.

6.Ocena prac:

-do konkursu nie zostaną dopuszczone prace zawierające elementy niezgodne
z regulaminem, a w szczególności: gotowe pisanki wielkanocne,

-zgłoszone prace zostaną zarejestrowane i poddane ocenie przez Komisję Konkursową składającą się z organizatorów,

-wszystkie prace zostaną wyeksponowane w szkole,

-oceny prac dokona komisja konkursowa w dniu 3 kwietnia 2023 r., a wyniki zostaną ogłoszone w dniu 5 kwietnia 2023 r.

Serdecznie zapraszamy!