Wigilijka klasowa

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy

Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory

Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich

Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski…”

W środę 14 grudnia 2022 r. klasy 2a i 2b pod opieką wychowawczyń  p. Marioli Kuczer – Burnatowskiej  i p. Moniki Grządziel wybrały się do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku na wigilijkę klasową. Po przyjściu do karczmy usiedliśmy do pięknie przystrojonych stołów. Potem składaliśmy sobie świąteczne życzenia i dzieliliśmy się opłatkiem. Na stole pojawiły się tradycyjne potrawy: barszcz z uszkami, pierogi, piernik i przepyszna, rozgrzewająca herbatka owocowa.  Wigilia zakończyła się wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek. Zapach potraw, świąteczny wystrój karczmy, kolędy i oczywiście śnieg za oknem sprawiły, że atmosfera świąt udzieliła się wszystkim bez wyjątku. Uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń i nowych doświadczeń.